WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU
NASZE CELE I ZADANIA
Niepubliczne Przedszkole Sióstr Urszulanek jest placówką katolicką, w której wychowanie dziecka jest realizowane w oparciu o wartości chrześcijańskie i program wychowawczy według św. Anieli Merici.
Przedszkole zapewnia wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich poprzez codzienną, wspólną modlitwę dzieci, cotygodniową katechezę, przygotowywanie misteriów o tematyce religijnej z okazji świąt oraz kształtowanie postaw chrześcijańskich w oparciu o pedagogikę miłości według św. A. Merici w indywidualnym podejściu do każdego dziecka i empatii. Dążymy do harmonijnego rozwoju dziecka:
emocjonalnego, poznawczego, społecznego i duchowego.
W centrum naszego zainteresowania jest dziecko. Każdemu dziecku zapewniamy szacunek dla jego godności i respektowanie jego tożsamości. Oferujemy przestrzeń, w której dzieci będą czuły się akceptowane, kochane i bezpieczne.
Organem prowadzącym jest Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Urszulanek N.M.P. z Gandino.
Przedszkole realizuje swoje cele i zadania w ścisłej współpracy z Rodzicami dzieci poprzez prowadzenie wspólnych oraz indywidualnych spotkań rodziców z Dyrektorem przedszkola, nauczycielami i specjalistami (psychologiem, pedagogiem, logopedą).
Propagujemy styl współpracy w atmosferze rodzinnej. Pragniemy, aby nasze kontakty z dyrektorem i poszczególnymi pracownikami Przedszkola były otwarte, szczere, prostolinijne, czyli rodzinne. Prosimy o zgłaszanie bezpośrednio wszelkich uwag i wątpliwości siostrze Dyrektor.
GRUPY WIEKOWE
· 2,5- latki – 3-latki (dzieci odpieluchowane)
· 4-latki
· 5-latki
· zerówka
OFERTA PODSTAWOWA
- katecheza (1 x w tygodniu)
- język angielski (codzienne zajęcia w grupach)
- język włoski (codzienne poprzez zabawę i naukę piosenek)
- rytmika (1 x w tygodniu)
- gimnastyka z elementami korekcyjnymi (1 x w tygodniu)
- zajęcia plastyczne (według zapotrzebowania grupy)
- laboratorium przyrody (1 x w miesiącu)
- teatrzyk (1 x w miesiącu)
- teatrzyk przyjazdowy (1 x w miesiącu)
- konsultacje z psychologiem (według potrzeby)
OFERTA ROZSZERZONA (dodatkowo płatna) *
- piłka
- balet
- warsztaty twórczości
- logopedia
- Integracja Sensoryczna
- fizjoterapia
- terapia ręki
- terapia psychologiczna
- terapia pedagogiczna
ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA
Godziny otwarcia
Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 17.00. Poszczególne zajęcia w przedszkolu odbywają się zgodnie z rytmem ustalonym w Rozkładzie Dnia i Planie zajęć dodatkowych.
Przychodzenie do Przedszkola
Ze względu na rozkład dnia w Przedszkolu dzieci przychodzą do godziny 8.45
Odbieranie dzieci
Dzieci mogą być odbierane do godziny 17.00 jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i zapisane na karcie upoważnienia odbioru.
Osoba odbierająca dziecko powinna być trzeźwa i pełnoletnia.
Odpoczynek
Z drzemki poobiedniej korzystają dzieci z grup najmłodszych. Pozostałe grupy mają możliwość wyciszenia się, słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.
Posiłki
- I Śniadanie: 9.00 (dla wszystkich)
- II Śniadanie: 11.00 (Grupa I i II); 11.30 (Grupa III i zerówka)
- Obiad: 13.30 (Grupa I i II); 14.00 (Grupa III i zerówka)
Nieobecność dziecka w przedszkolu
Jeśli dziecko zostaje w domu lub jest chore, prosimy o powiadomienie Przedszkola do godziny 8.30. Nieobecność zgłasza się za pośrednictwem aplikacji, tylko w takim przypadku będzie odliczona dzienna stawka żywieniowa.Dni, w których Przedszkole jest nieczynne
Przedszkole pracuje od ostatniego tygodnia sierpnia do końca trzeciego tygodnia lipca, gdzie w ostatnim tygodniu sierpnia odbywają się „dni adaptacyjne” dla nowoprzyjętych dzieci.
Przedszkole nie pracuje:
8 grudnia, 24-31 grudnia, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, weekend majowy (1-3 maja), piątek po Bożym Ciele, inne dni wyznaczone w ciągu roku przez siostrę Dyrektor.
Program
Rozwój dziecka w przedszkolu odbywa się w pięciu sferach: emocjonalnej, społecznej, poznawczej i fizycznej oraz duchowej.
Realizacja materiału programowego następuje poprzez integrację treści z poszczególnych obszarów.
SFERA ROZWOJU EMOCJONALNEGO
SFERA ROZWOJU SPOŁECZNEGO
SFERA ROZWOJU POZNAWCZEGO
SFERA ROZWOJU FIZYCZNEGO
SFERA ROZWOJU DUCHOWEGO